NaFilM
Tato zkratka v sobě skrývá název Národního filmového muzea, do kterého se ve středu 8. června vydala třída 7.C s cílem blíže poznat fascinující svět filmu.
Hned na úvod jsme se rozdělili na dvě poloviny, protože muzeum staví na interaktivitě a lépe se poznává v menších skupinách. Všechny exponáty jsme si tak mohli všichni řádně osahat a vyzkoušet.
Na počátku jsme navštívili laboratoř J.E. Purkyně, který se zabýval experimentováním se zrakem. Poté jsme se ponořili do historie prvopočátků filmu, a to do konktrétně do začátku 20.století. Zaujali nás nejstarší promítací přístroje jako laterna magika, ale také klasická 35 mm promítačka, na které jsme si promítli film postaru, pomocí kliky přímo z filmového pásu a nutno dodat, že to byla velká dřina.
Součásti muzea je i ruchové studio, kde jsme si s nadšením vyzkoušeli práci ruchařů (tvůrců zvukových efektů) a vytvořili vlastní zvukovou nahrávku k animovanému filmu z divokého západu. Tato aktivita odhalila v našich řadách mnoho skrytých zvukařských i hereckých talentů.
V muzeu nechyběla ani virtuální realita a vrcholem návštěvy byla možnost natočit si vlastní animovaný film a svůj výtvor si odnést domů. Pro tyto účely vznikly čtyři týmy odvážných animátorů a skvělé výsledky jejich práce nabízíme ke shlédnutí níže.
Závěrečná aktivita v podobě výroby vlastního hologramu byla tou pomyslnou třešničkou na dortu.
Národní filmové muzeum nám nabídlo tři hodiny úžasné zábavy a jeho návštěvu můžeme doporučit všem.
Mgr. Ivana Addarová, Ing. Veronika Parkmanová a 7.C